Windows 8 ve Üzeri İşletim Sistemlerinde “Bilgisayar Kapanmıyor” Sorununun Çözümü

Bilgisayarım kapanmıyor, deep freeze kurdum bilgisayarım kapanmaz oldu, bilgisayarı kapat diyince kapanıp geri açılıyor,bilgisayarımı kapatıyorum geri açılıyor,bilgisayarı kapattıktan sonra bilgisayarım kendiliğinden tekrar açılıyor gibi sorunlarla sıkça karşılaşmaktayız.  Deep Freeze Kurduktan sonra Bilgisayarın kapanmama Sorunu çok fazla karşımıza çıkmaya başladı. Aslında bu sorun windows 8 ve üzeri işletim sistemlerinde(Windows 8, Windows 8.1, Windows 10) olan bir sorun.

Deepfreeze Windows 8 ve üzeri işlerim sistemlerde bilgisayarın kapanmasını engelliyor. Yani güç seçenekleri değişiyor.  Güç seçenekleri ayarlarını kontrol etmeniz gerekir.

Bunun için şu adımları uygulayınız.

1- Denetim Masasından Güç seçeneklerine tıklayınız

2- Güç düğmesinin yapacaklarını seçin kısmına tıklayın.

3-Ayarları değiştire tıklayın.

Bu kısımda Hızlı başlatmayı aç , Uyku ve Kilitle menülerindeki tik işaretlerini kaldırıp değişiklikleri kaydete tıklayın.

Denetim masası / Güç seçenekleri /Güç düğmesinin yapacaklarını seçin / Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir

Diğer Bir yöntemde güç seçeneklerini varsayılana getirerek yapılabilir

Sol alttaki windows ikonuna sağ tıklayın ve güç seçenekleri deyin – Plan ayarlarını değiştir kısmına tıklayıp açılan ekranda Bu plan için varsayılan ayarlaı geri yükle diyelim

Bilgisayarım kapanmıyor, deep freeze kurdum bilgisayarım kapanmaz oldu, bilgisayarı kapat diyince kapanıp geri açılıyor,bilgisayarımı kapatıyorum geri açılıyor,bilgisayarı kapattıktan sonra bilgisayarım kendiliğinden tekrar açılıyor gibi sorunlar kalmamıştır umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir