Visual Studio 2010 Ultimate Kurulumu || Resimli ve Videolu Anlatım

Visual Studio 2010 Ultimate Kurulumu(Resimli ve Videolu Anlatım)

Yazılım Geliştirmek için bir takım programlar kullanmak gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi Visual Studio’dur. Visual Studio Prgramı C# , Visual Basic gibi programlama dillerinde yazılım geliştirmek için kullanılır.

Visual Studio 2010 Ultimate Microsoft’un en iyi yazılım geliştirme editörüdür. Programın bir kaç sürümü bulunmaktadır.. Bunlardan expres sürümü sadece kod kısmıyla uğraşanlar için C# veya Visual Basic gibi programlama dillerinde windows aplications lar yapacaklar için kullanılabilir.. Ultimate sürümü Visual studionun tüm özelliklerini içinde barındırır. Express sürümüne ek olarak içerisinde bir çok programlama dili bulunmaktadır.. Ve ayrıca web işlemleride yine bu sürümde bulunmaktadır. ASP.NET ile web sitesi yapacakların kullanması gereken bir programdır..

 Şimdi programın kurulum aşamalarını resimli olarak anlatalım.

 İlk olarak Microsoftun sitesinden Microsoft Visual Studio Ultimate serisinin trial versiyonunu Microsoft Resmi Download Merkezinden indirin.

İndirmek İçin Bağlantıya tıklayınız.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=12187

Bu ekrandan Install Microsoft Visual Studio 2010 butonuna basarak kuruluma başlıyoruz.


Bu ekranda NEXT diyrek ilerleyelim..


Bu pencerede karşımıza FULL ve CUSTOM olmak üzere iki kısım çıkar.. Full seçeneğini seçtiğimizde Visual Studio 2010 ‘un tüm yardımcı programlarını kuracaktır. Custom seçtiğimizde ise içerisinden istediğimiz özellikleri kurdurabilirsiniz.


İnstall butununa tıkladığımızda karşımızda bu ekran geliyorsa, kurulum için gerekli programlar yeterli olmadığı anlamına geliyor.. Bu ekran gelirse yapmamız gereken şey: NET FRAMEWORK 4.0 veya 4.5 sürümünü tekrar bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

Bu işlemi yapıp tekrar instal dediğinizde bu problem çözülecektir ve aşağıdaki ekran karşımıza gelecektir..


Bu ekranda kurulum başlamış oluyor.. yaklaşık olarak sisteminizin hızına bağlı olarak yarım saat ile bir saat arasında sürecektir..

Kurulum tamamlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir