Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir EK5 Formu

Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir;

2018-2019 eğitim öğretim yılı eylül dönemi seminer çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un da üzerinde önemle durduğu “Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” projesi yapılacaktır. Bu çalışmada, öğretmenlerimizin güncel eğitim politikaları konusunda farkındalıklarını sağlamalarının yanı sıra öğretmenlerin görüşleri ve düşünceleri doğrultusunda tecrübeleri çerçevesinde Bakanlık politikalarının gelişimine katkı sunmaları amaçlanmaktadır.

Süreç şu şekilde yapılacaktır;

Mesleki Çalışma programı öncesinde öğretmenler arasından seçilecek bir öğretmenin moderatörlüğünde tüm  öğretmenlerimiz aşağıdaki sorularla ilgili görüşlerini ortaya koyacak, yine öğretmenler arasından seçilecek bir raportör öğretmenlerin sorulara verdiği  görüşleri not alacaktır. Ortaya konulan görüşler çerçevesinde okuldaki öğretmenlerin ortak katılımıyla oluşturulan yanıtlar okul müdürlüğünce ilçe ARGE birimine iletilecektir. İlçe ARGE birimleri okullardan gelen raporları içerik analizine tabi tutarak İl Millî Eğitim Müdürlüklerine bağlı ARGE birimlerine ileteceklerdir. İl ARGE birimleri hazırladıkları il raporunu, 19 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar skececi@meb.gov.tr adresine ileteceklerdir.

SORULAR

1        Sizce Bakanlığımızın yeni dönemde eğitimle ilgili olarak odaklanması gereken en temel üç sorun nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

  1. Yapısal sorunlar
  2. Mesleki sorunlar
  3. Eğitim kalitesine yönelik sorunlar

2        Bakanlığımızın yürüttüğü faaliyetler içerisinde en başarılı bulduğunuz üç temel uygulama nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

  1. Yapısal uygulamalar
  2. Mesleki uygulamalar
  3. Eğitim kalitesine yönelik uygulamalar

 

3        Sizce okulunuzda acil çözüm bekleyen üç temel sorun nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

 

4        Türkiye’de eğitim öğretimin kalitesini artırmak için üç temel çözüm öneriniz nedir? Birkaç cümle ile gerekçelendiriniz.

 

Formu indrmek için tıklayınız: Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir formu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir