Bilişim Teknolojileri Alanı Yaz Stajı Planı ( 20 işgünü)

1.grup yaz stajı planı:

1.grup-Yaz-stajı-20-iş-günü-planı-2017

 

2.grup yaz stajı planı:

2.grup-Yaz-stajı-20-iş-günü-planı-2017

 

YAZ STAJ DEFTERİ NASIL DOLDURULUR?

1- Staj Defterleri hergün işletmede çalıştığınız birimde güvenli biryerde veya öğrencinin yanında olacaktır.

2-Staj planındaki konularlarla ilgili işlemler günlük olarak staj defterine geçirilecektir. Koordinatör öğretmenleriniz denetlemelerde dosyalarınızı da kontrol edecektir.

3- Planda günlük olarak hangi konularda çalışmalar ,işlemler yapacağınız belirtilmiştir.

4- Koordinatör öğretmenler stajyer öğrencilerin denetimini önceden haber vermeksizin yapabileceklerinden, öğrenciler staj zorunluluğu bulunan günlerde işyerinde bulunmakla yükümlüdür.

5- Staj defterlerinde toplam 20 sayfa staj iş formu bulunmaktadır. Stajlarını 5 hafta yapanlar için 25, 8 hafta yapanlar için ise 40 iş tanımlanması gerekmektedir. Bu nedenle eksik olan sayfaları fotokopi ile çoğaltıp staj defterlerinizin arkasına yapıştırabilir veya uygun yerlerinden zımbalayabilirsiniz.

6- Stajını 25 işgünü ve 40 işgünü yapanlar; 1.grup planını bitirip 2.grup planına başlayacaklardır. İki planda aynı konular olduğundan o konuyla ilgili farklı bir işlem yazmak zorundadır. 1.grupta yazdığıyla 2.grupta yazdığı aynı olmamalıdır.

7- Öğrenciler staj defterlerine yaptıkları işi değil, onun nasıl yapıldığını adım adım açıklayarak yapacaklardır.

Örneğin; Bugün anakart üzerine RAM takıldı değil,  Anakart üzerine RAM takma işlemi şeklinde başlık atarak. Yapılan işlemleri adım adım yazmak gerekecektir. Şöyleki;

BAŞLIK:Anakar Üzerine RAM takma işlemi

İÇERİK: Öncelikle bilgisayar kasası statik elektrikten etkilenmeyen düz bir zemine taşınır. Vidaları sökülerek varsa anakart üzerindeki toz vs. temizlenir. Uygun ram slotu için anakartla uyumlu 2GB ddr3 Ram dikkatli bir şekilde yuvaya yerleştirilir. Bu işlemi iki elinizi kullanarak slot uzerine orta sertlikte bir baskı uygulayarak gerçekleştiribiliriz. vs.. vs..

Şeklinde açıklamalı olarak yazılacaktır. Yani yazdıklarınızı 3.bir kişi (işten anlamayan) bile okusa bişeyler anlayacak şekilde yazmalısınız.

8- Staj defterindeki tüm yazılar kurşun kalemle değil, TÜKENMEZ veya PİLOT benzeri kalemler ile yazılacaktır.

9- Defterinize şekil, tablo ve resim ekleyebilirsiniz. Bu işlemi ilgili sayfaya zımbayla ekleyebilirsiniz.

 

NOT: Yeni yönetmeliğe göre yaz stajı notla değerlendirilecektir. Staj dosyasının %20 si ve staj sınavınızın %80 i alınarak staj puanınız belirlenecektir.

 

Staj sınavı eylül veya haziran ayı sorumluluk sınavlarıyla birlikte yapılacaktır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir