2018-2019 İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Planı (Bilişim Teknolojileri Alanı Web Programcılığı Dalı)

2018-2019 Bilişim Teknolojileri Alanı Web programcılığı Dalı 12.sınıf öğrencilerinin İşletmelerde Meslek Eğitimi(Staj) gördüğü işletmelerde haftalık yapmaları gereken konular İşletmelerde Beceri Eğitimi yıllık planında belirtilmiştir. İşletmelerde Beceri Eğitimi yıllık planı hazırlanırken 10,11 ve 12. sınıfta gördükleri dersler ve yeterlilik tablosunda yer alan ve göremedikleri dersler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bir çok işletmede bu konuları yapmaları mümkün olmasada öğrencilerimizden o konularda araştırma yapıp İş dosyalarına yazmalarını istiyoruz.

 

Web Programcılığı Dalı:  İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Planı (Bilişim Teknolojileri Alanı Web Programcılığı Dalı) indir

PDF halini indirmek için tıklayınız: ibe-yillik-plan-web 2018-2019

 

 

Veri Tabanı dalı İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık planına da aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

Veri Tabanı Dalı: İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Planı (Bilişim Teknolojileri Alanı Veritabanı Dalı) indir

İşletmelerde Beceri Eğitimi Nedir? Ne zaman Başlar? Ne Zaman Biter?

İşletmelerde Beceri Eğitimi Nedir?

Meslek Lisesinde okuyan Anadolu Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Programı öğrencileri  12. Sınıfa geldiklerinde özel sektörde veya kamu sektöründe alanıyla ilgili işletmelerde “haftada 3 gün boyunca” işletmelerde meslek eğitimi (staj) görmektedirler.  Okulda öğrendiği teorik bilginin dışardaki sektörde pratiğe dökülmesi açısından önemlidir. Öğrenciler iş yerlerinde kendilerine verilen “gelişim tablosu ve işletmelerde beceri eğitimi” planı dahilinde işlerini yürütürler.

 

İşletmelerde Beceri Eğitimi Ne Zaman Başlar? Ne Zaman Biter?

Eylül ayında okulun başlaması ile başlar ve Haziran ayında okulların kapanmasıyla biter. Stajın sona ermesiyle de öğrenciler İşletmelerde Beceri Eğitimi Sınavı‘na girerler. Beceri sınavı öğrencinin öğrenim gördüğü okulda yapılmaktadır. İşletmerlerde Beceri eğitiminin, okulda verilmesi gereken eğitimin okul yerine kamu veya özel sektör farketmeksizin uygulamalı olarak verilmesidir. Burada  esas amaç öğrencinin Mesleki Eğitimini gerçek çalışma ortamında uygulamalı olarak görmesinin sağlanması ve nitelikli eleman yetiştirmektir.

One thought on “2018-2019 İşletmelerde Beceri Eğitimi Yıllık Planı (Bilişim Teknolojileri Alanı Web Programcılığı Dalı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir